KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14077217
nr 1407 7217
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, "kopp krusbär". Olja på pannå, 21x32, yttermått inklusive ram: 31x42 cm
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 5 juli 2021
kl 20:17:45
5/7 18:04:27
Nisse Zetterberg
Läs mer om Nisse Zetterberg